Шампионът в Адриатическата лига по баскетбол при жените Берое продължава

...

Берое победи Цървена звезда в Адриатическата лига за жени

Шампионът в Адриатическата лига по баскетбол при дамите Берое продължава без загуба в шампионата. В среща от третия кръг старозагорки се постановиха със 74:63 (18:22, 27:13, 18:14, 11:14) над сръбския Цървена звезда. В Белград баскетболистките на Таня Гатева изковаха триумфа си във втората четвърт, която започнаха с 4 точки пасив, само че завършиха с задатък от 10.

През второто полувреме Берое се задоволи с това да поддържа задатъка си и по този начин да резервира първото място в класирането дружно с отборите на Монтана и словенския Цинкарна Целие, които също са с по три победи от три мача. Теодора Динева бе най-резултатна за българския тим с 21 точки. Радослава Бъчварова вкара още 14, а с 13 остана капитанката Виолина Кочева. За Цървена звезда Милица Божович приключи с 15 точки, до момента в който Ивана Катанич вкара 11.

В идващия четвърти кръг Берое е хазаин на хърватския Трешневка. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg