Шампионът Реал (Мадрид) стартира новия сезон в Примера дивисион с

...

Реал започна защитата на титлата с класика

Шампионът Реал (Мадрид) започва новия сезон в Примера дивисион с класическа победа 3:0 при визитата си на Депортиво (Ла Коруня) и поведе във краткотрайното класиране още след първия кръг. Гарет Бейл (20), Каземиро (27) и Тони Кроос (62) се разписаха, а капитанът на гостите Серхио Рамос бе изпъден с втори жълт картон в добавеното време.

Домакините започнаха по-активно и поредно пропуски направиха Андоне и Гилерме. „ Кралският ” клуб пък поведе с първата си по-сериозна офанзива в мача. В 20-ата минута Казермиро подаде към непокрития на дъгата Лука Модрич, чийто удар затрудни вратаря Рубен, а по-късно Бензема асистира на Гарет Бейл, който се разписа на празна врата. Попадението успокои гостите, които не допускаха противника покрай вратата си. Седем минути по-късно Каземиро удвои задатъка на „ белия балет ” след асистенция на Марсело.

След почивката в 52-ата минута капитанът на първенците Серхио Рамос получи единствено жълт картон след удар без топка против Шер, а седем минути по-късно почисти от голлинията след удар с глава на Андоне. В 62-ата играчите на Зинедин Зидан стигнаха и до трети гол посредством Тони Кроос, който получи подаване от Гарет Бейл и вкара благодарение на рикошет. Две минути по-късно Гилерме от домакините прати топката в гредата след мощен шут.

В 87-ата минута Марко Асенсио шутира рисково от фаул, само че Рубен Андраде избави. Минута по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Даниел Карвахал връхлетя в краката на Бруно Гама. Андоне обаче пропусна от бялата точка, откакто Кейлор Навас избави и мазета топката в корнер.

В добавеното време Серхио Рамос получи втори жълт картон за игра с лакът и Реал приключи мача в понижен състав.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!

Източник: blitz.bg