Шампионът на България по баскетбол за жени Монтана 2003 постигна

...

Монтана 2003 взе втора победа в Адриатическата лига

Шампионът на България по баскетбол за дами Монтана 2003 реализира втора победа в тазгодишното издание на Адриатическата лига.

В дуел от третия кръг Монтана се наложи вкъщи с 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25) над босненския Бановици.

Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов срещнаха сериозен отпор през първото полувреме, което приключи при резултат 40:39 в тяхна изгода, само че след паузата бяха изрично по-добрият тим на терена и справедливо се поздравиха с победа. Срещата пък бе доста атрактивна и разреши на феновете в зала " Младост " да и се насладят същински

Най-полезна за Монтана бе Христина Иванова с 28 точки. С 16 приключи Тейлър Манюел, а Цветомира Шаренкапова означи още 15. Капитанът Димана Георгиева записа " дабъл-дабъл " от 11 точки и 11 битки.

За Бановици Николина Зубач вкара 26 точки, а 22 добави Латинка Душанич.

С успеха Монтана оглави краткотрайно класирането с 5 точки преди другите мачове от кръга. В четвъртък другият български отбор в конкуренцията - Берое, гостува на словенския Триглав.