Шампионът Ливърпул приключи сезона с победа - 3:1 срещу Нюкасъл.

...

Ливърпул и Ман Сити приключиха шампионата с победи

Шампионът Ливърпул завърши сезона с победа - 3:1 против Нюкасъл . " Червените " се нуждаеха от поврат, откакто позволиха гол още в първата минута на мача от последния кръг в британската Висша лига, игран на " Сейт Джеймсис Парк ".
 Край на неприятната акция за Арсенал, Уотфорд и Борнемут изпаднаха от Премиър лийг

Големият победител през днешния ден е Астън Вила

За " свраките " се разписа Дуайт Гейл. До почивката Върджил ван Дайк (38) съумя да изравни, а в след час игра Дивок Ориги заби още едно попадение за Ливърпул. Крайният резултат оформи Садио Мане в 89-ата минута.
 Снимка 489652
Източник:

Големият съперник на мърсисайдци през акцията - Манчестър Сити, приключи акцията със жанр - 5:0 против изпадналия Норич . Двубоят на " Етихад " имаше алегорично значение, защото беше финален за един от емблематичните футболисти на " небесносините " - Давид Силва.
 Челси финишира под №4 след скъп домашен триумф против Уулвс

" Сините " победиха с 2:0 на " Стамфорд Бридж "

Два гола за триумфа означи Кевин Де Бройне, който изненадващо не завоюва наградата " Играч на сезона ". По един път пък се разписаха Габриел Жезус, Рахийм Стърлинг и Рияд Марез. Оттук насетне " жителите " се настройват на вълна " Шампионска лига ", където им следва тежък осминафинален мач-реванш против Реал (Мадрид).
 Снимка 489653
Източник:

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 1:3

1:0 Гейл (1 " ), 1:1 Ван Дайк (38 " ), 1:2 Ориги (59 " ), 1:3 Мане (89 " )

МАНЧЕСТЪР СИТИ - НОРИЧ 5:0

1:0 Жезус (11 " ), 2:0 Де Бройне (45+1 " ), 3:0 Стърлинг (79 " ), 4:0 Марез (83 " ), 5:0 Де Бройне (90 " )
 Манчестър Юнайтед победи Лестър с 2:0 във Висшата лига
Манчестър Юнайтед се завърна в Шампионската лига!

" Червените дяволи " финишираха под №3 във Висшата лига след решителен триумф над Лестър