Шалке 04 сътвори истински подвиг в Рурското дерби с Борусия

...

"Шалке" взе точка от дербито с "Борусия" след изоставане от 0:4 на почивката

Шалке 04 " сътвори същински героизъм в Рурското дерби с " Борусия " (Дортмунд), наваксвайки пасив от четири гола. Кралскосините стигнаха до точката с рядко визии резултат 4:4, освен това на стадиона на огромния си противник " Сигнал Идуна парк ".

Тимът от Гелзенкирхен е едвам вторият в историята, който прави сходно нещо. Досега само " Байерн " (Мюнхен) през 1976 година печели с 6:5 от 0:4.

Емоциите в дуела се смениха внезапно, макар че до 25-ата минута всичко изглеждаше завършило за гостите. " Борусия " поведе още в 12-ата минута с 11-ия гол за сезона на Пиер Емерик Обамеянг. След него Бенжамен Стамбули си вкара автогол, пробвайки да пресече центриране на Шахин от фаул, а след това пристигнаха голове на Марио Гьотце и Герейро, с които " Борусия " натрупа удобен задатък.

За повторно в историята на това съревнование жълто-черните поведоха с четири гола, за толкоз малко време. Първият път е през 1964 година, когато " Шалке " изостава с 0:4 за 23 минути.

Erst ⚽️⚽️⚽️⚽️ für den @BVB in der 1. Halbzeit, dann ⚽️⚽️⚽️⚽️ für @s04 nach dem Seitenwechsel. Welch ein verrücktes #Revierderby das doch war! #BVBS04pic.twitter.com/DQ7wW4zslp
— BUNDESLIGA (@Bundesliga_DE) November 25, 2017

Още в 33-ата минута треньорът на гостите Доменико Тедеско предприе двойна промяна и това сработи. " Шалке " изигра доста мощни втори 45 минути, показвайки, че желае да избегне унижението.

В началото на втората част гол на Налдо беше анулиран поради засада, а по-късно Обамеянг пропусна да направи 5:0. Това се оказа и основния миг, от който " Шалке " се възползва.

Обратът стартира в 61-ата минута, когато Стамбули откри Бургщалер с дълъг пас, а той с глава трансферира Роман Вайденфелер. Пет минути по-късно Харит вкара втор гол, възползвайки се от хубаво подаване на Евген Коноплянка.

Обамеянг беше изпъден двайсетина минути преди края и остави отбора си с човек по-малко. Кралскосините натиснаха и четири минути преди края на постоянното време независима акция на Калиджури докара до трето попадение.

Шокът за " Борусия " беше цялостен в 94-ата минута, когато Налдо засече центриране на Коноплянка от корнер, вкарвайки за 4:4. За похлупак дуела завърши със сборичкване сред двата отбора.

Това е шести мач без победа за " Борусия ", като отборът има две равенства и четири загуби в този интервал. Преди малко повече от месец жълто-черните бяха водачи в Бундеслигата, а в този момент остават на четвърто място, зад " Шалкe ".
Източник: dnevnik.bg