Шахтьор Донецк победи с 2:1 Рома в първи мач между

...

Шеметен мач в Украйна, "Шахтьор" обърна "Рома"

" Шахтьор " Донецк победи с 2:1 " Рома " в първи мач сред двата тима от 1/8-финалите на Шампионска лига. Двата тима сътвориха същинско шоу, в което резултатът можеше и да е фрапантно по-различен. Мачът стартира с офанзиви и към свете порти, само че постепенни гостите от Италия взеха иницитивата, задържаха топката в по-голяма част от времето и създавах по-чистите положения. Пропуски обаче направиха Джеко на два пъти, Манолас и Фасио. Все отново заслуцено " римските вълци " стигнаха до гол в 41-та минута, когато Дежко изведе Ченгиз Юндер и младокът вкара 5-ия си гол в последните си 4 мача за римляните.

Очевидно наставникът на домакините Пауло Фонсека беше реагирал по някакъв метод на почивката, тъй като през второто полувреме на терена излезе различен тим. През цялата втора част игрчаите бяха притиснати под мощния напън на украинския гранд. В 52-та минута Ферейра получи пас от централни бранител Ракицкий, преодоля Манолас, а по-късно и Алисън за 1:1. Малко по-късно златна опция имаше Марлос, само че Алисън направи първото си знамение в мача. Седем минути по-късно направи и второто си знамение, когато удар нанесе капитанът на " Шахтьор " Тайсън, който не можеше да повярва, че някак вратарят е избавил. Все отново обаче Алисън нямаше какво да направи в 71-та минута, когато Фред извърши по съвършен метод фаул и откакто се отби в горната греда, топката влезе във вратата. В 82-та минута Степаненко можеше да направи 3:1, само че пропусна, а в третата минута на добавеното време след удар от към два метра, Жерсон мазета от голлинитя с крайник и резервира резултата неизменен.

Така след същинско представление " Шахтьор " победи " Рома " единствено с 2:1 и ни чака безпределно забавен реванш на стадио " Олимпико " в Рим.
Източник: btvnovinite.bg