Сезонът в Първа лига стартира с победа на Витоша Бистрица

...

Сезонът в Първа лига стартира с победа на Витоша над Дунав

Дунав пое курс към избавление  Левски се изложи против Витоша Бистрица
Сезонът в Първа лига започва с победа на Витоша Бистрица над Дунав с 2:1 в дуел от първия кръг на родното състезание, игран на стадион " Витоша ".

Точни за триумфа на " тигрите " бяха Наско Милев и Стефан Христов, до момента в който за гостите от Русе се разписа Ахмед Ахмедов, който е и първият голмайстор в елита през тази година.

Преди първия съдийски сигнал двата тима излязоха със специфични фланелки с надпис " Червен картон за футболните хулигани " във връзка новата акция против фенските изцепки по трибуните и отвън тях.

Първото полувреме стартира с напън на гостите от Русе, които стигнаха до гол още в 4-ата минута. Голмайстор бе Ахмед Ахмедов. Той означи след неточност на вратаря Николай Георгиев, който изпусна топката след слаб шут на Светослав Ковачев - 0:1.

Втората част стартира по прелестен метод за домакините. Те не спираха да нападат и това си сподели думата в 61-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Наско Милев, против който бе осъществено нарушаването, а той не сгреши от наказателния удар - 1:1.

По-малко от 2 минути по-късно " тигрите " стигнаха до цялостния поврат. Стефан Христов означи след страхотна асистенция от Георги Амзин - 2:1. Малко преди последния съдийски сигнал нервите взеха превес и Петко Цанков даде начало на спречкване, поради което Ивайло Стоянов му сподели червен картон, само че той не бе единственият глобен. Същият цвят видя и неговия съотборник Анти Рениа, който към този момент имаше жълт картон и получи втори подобен. От Дунав пък бе изпъден Красимир Станоев.
Източник: offnews.bg