Септември (София) се завърна в елита на българския футбол след

...

"Септември" се завърна в елита със загуба от "Дунав"

" Септември " (София) се завърна в елита на българския футбол след 18-годишно неявяване с домакинска загуба от евроучастника " Дунав ". Тимът от Русе, който приключи четвърти предишния сезон, завоюва с 2:0 на Националния стадион " Васил Левски " в предпоследния дуел от първия кръг.

Васил Шопов даде задатък на русенци още в четвъртата минута на дуела. Мирослав Будинов се пребори за далечно подаване в полето на " Септрември ", задържа добре и подаде към Диян Димов. Той проби центъра и изведе зад отбраната Шопов, който технично преодоля Валентин Галев.

В 16-ата минута домакините пратиха топката във вратата, само че попадението на Мартин Тошев беше анулирано поради противоречива засада при подаването на Борис Галчев към нападателя. Три минути преди почивката гостите можеха да удвоят задатъка си, само че Галев направи чудесно избавяне след удар на Бранимир Костадинов.

© Reuters

" Дунав " стартира по-активно второто полувреме и стигна до втори гол в 52-ата минута. Будинов още веднъж задържа добре пред наказателното поле и изведе Хубчев на левия фланг. Последва центриране към далечната греда, където Бирсент Карагерен излезе зад отбраната и засече от близко.

Десет минути по-късно очакванията на " Септември " да измъкне нещо от този мач дефинитивно угаснаха, откакто Траян Траянов беше изпъден за втори жълт картон. До края " Дунав " можеше да усили задатъка си, само че удар на Будинов срещна гредата.
Източник: dnevnik.bg