Сензационното представяне на Жирона в Ла Лига продължи с паметен

...

Жирона постави на колене и Барселона

Сензационното показване на Жирона в Ла Лига продължи с незабравим триумф с 4:2 над Барселона като посетител в мач от 16-ия кръг. С този резултат скромният отбор излезе еднолично на върха в класирането, задминавайки Реал Мадрид, с който до този кръг делеше първата позиция.

Жирона направи показно на “Монтжуик ” и можеше да се наложи с още по-изразителен резултат. Артьом Довбик изведе гостите напред в 12-тата минута, само че единствено седем по-късно Роберт Левандовски изравни. Юношата на Реал Мадрид Мигел Гутиерес върна задатъка на Жирона в 40-ата минута.

В 80-ата резервата Валери Фернандес усили на 3:1. Във втората минута на добавеното време Илкай Гюндоган върна едно попадение, само че Кристиан Стуани довърши " блаугранас " във финалните секунди.
Източник: lupa.bg