Селта и Леганес завършиха при нулево равенствоОтборите на Селта и

...

Селта и Леганес завършиха при нулево равенство

Селта и Леганес приключиха при нулево тъждество
Отборите на Селта и Леганес не излъчиха победител в първа среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на стадион,,Балаидос “ приключи при резултат 0:0. Леганес имаха своите шансове през първото полувреме. Удари на Юсеф Ен-Несири бяха отразени от стража на Селта Рубен Бланко, а с пропуски се регистрираха Оскар Родгригес и Микел Весга.

През втората част домакините бяха по-добрият тим, само че по този начин и не съумяха да доближат до крайния триумф. Макси Гомес уцели гредата, а пропуски направиха още Уго Майо и Яго Аспас. Селта бяха в търсене на трети следващ триумф в шампионата и бяха покрай трите точки, когато в 87-та минута Брайс Мендес стреля отблизо разстояние, само че вратарят на гостите Иван Куеяр направи ослепително избавяне, с цел да завоюва едната точка за своя отбор.

Така Леганес е непобеден към този момент в девет следващи мача във всички шампионати. В идващия кръг Селта гостуват на първенеца Барселона, до момента в който Леганес одобряват вкъщи Севиля. /БГНЕС
Източник: bgnes.com