се измъкна в последните секунди при домакинството си срещу Лийдс

...

Две дузпи измъкнаха Челси от тежки моменти срещу Лийдс

се измъкна в последните секунди при семейството си против Лийдс във Висшата лига, като завоюва с 3:2. Така " сините " събраха 36 точки и се закрепиха зад Манчестър Сити и Ливърпул, като изостават със надлежно 2 и 1 точки от тях. Лийдс пък остава 15-и с 16 пункта.
Двубоят бе извънредно прелестен за наблюдение от неутралния последовател, като бе изпълнен с голови положения и осъществени попадения. Резултатът бе открит още в 28-ата минута в интерес на гостите, откакто Рафиня се разписа. До края на частта обаче Мейсън Маунт изравни (42`).

През второто полувреме обратът стана цялостен, откакто Жоржиньо вкара от дузпа (58`). 7 минути преди края на постоянното време изглеждаше като че ли гостите ще съумеят да измъкнат токата, откакто Гелхардт изравни единствено минута, откакто се появи на терена.
В последните минути от конфликта обаче (90+4`) " сините " от Лондон получиха правото да изпълнят нов 11-метров углавен удар и той също бе трансфорат в гол, още веднъж от Жоржиньо.
Откакто Лийдс се завърна в елита, това бе трети дуел сред тези противници. Последният приключи при нулево тъждество, когато Челси бе посетител в края на предишния сезон, само че в мача преди година на " Стамфорд Бридж " още веднъж " сините " ликуваха, тогава след победа с 3:1.
Източник: sportlive.bg