Саутхемптън още повече затъна и намали до минимум шансовете си

...

Саутхемптън още повече затъна

Саутхемптън още повече затъна и понижи до най-малко възможностите си за оцеляване във Висшата лига, откакто приключи 0:0 при гостуването на Лестър в изтеглен мач от 35-ия кръг на британския шампионат.

Домакините сътвориха първата заплаха в мача в 16-та минута, когато Келечи Ихеаначо нанесе добър удар, само че топката мина настрана от десния дирек на вратата на Алекс МакКарти.

Бен Хамър се намеси решаващо в 37-та минута, когато отрази удара от отдалеченост насочен от Райън Бъртранд.

Бен Хамър се наложи още веднъж да се намесва и да избавя в 60-та минута удара на Шейн Лонг.

Най-чистото състояние в мача бе в 71-та минута, когато Марк Олбрайтън пусна отличен пас към Джейми Варди, който излезе самичък против МакКарти, само че вратарят съумя да избави удара на голмайстора на Лестър.

След това тъждество Лестър е осми с 44 точки, до момента в който Саутхемптън е осемнайсти с 29 точки.