СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Сергей Бобровски направи 25 спасявания, за

...

Бобровски получава 6-и шутаут за сезона, а Райнхарт отбелязва 54-ти гол като Пантерс топ Блу Джакетс 4-0

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Сергей Бобровски направи 25 спасявания, с цел да изравни водачеството в НХЛ с шест шутаута, Сам Райнхарт вкара 54-ия си гол и Флорида Пантерс победи Кълъмбъс Блу Джакетс с 4-0 в четвъртък вечерта.

Бобровски, който има 44 спирания в кариерата, е еднакъв на Конър Инграм от Аризона и Тристан Джари от Питсбърг за най-вече този сезон.

Матю Ткачук, Еван Родригес и Владимир Тарасенко също вкараха за Пантерите, които се приближиха на една точка от бездействащия Бостън Бруинс за първото място в Атлантическата дивизия. Защитникът Оливър Екман-Ларсон направи две асистенции, откакто пропусна мача против Отава Сенаторс във вторник, с цел да си почине.

Флорида има един мач по-малко в графика си от Бостън, като в същото време има преднина от 40-35 в регулаторните победи, водещият в тайбрека.

Джет Грийвс спря 42 удара за Блу Джакетс, които математически са заключени в четвъртите най-хубави коефициенти в идната лотария за драфта на НХЛ.