Сам Лоус (Великобритания, Elf Marc VDS Racing Team) спечели Гран

...

Сам Лоус спечели старта от Moto2 в Херес

Сам Лоус (Великобритания, Elf Marc VDS Racing Team) завоюва Гран при на Испания в клас Moto2 от международния шампионат по мотоциклетизъм на писта, трансформирайки пол-позиция от квалификациите в първо място.

Лоус бе нападнат на старта от Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) и загуби лидерската си позиция, само че британецът се върна още веднъж отпред в последния завой на първата обиколка.

Лоус пресече карирания байрак 2.841 секунди предi Акоста, а Алонсо Лопес (Испания, CAG SpeedUp) завоюва последната позиция на подима.

Акоста е водач в класирането в Moto2, само че при тъждество в точките с Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team), който финишира четвърти в Херес. Двамата са с по 74 точки и 22 пред Аарон Канет (Испания, Pons Wegow Los40), който бе пети през днешния ден.

Лопес е с спомагателни седем точки пасив, а Лоус е пети с още две закъснение.