Сакраменто претърпя поражение от Лос Анджелис Клипърс със 117:131 в

...

Сакраменто падна, Везенков с рекорд

Сакраменто претърпя проваляне от Лос Анджелис Клипърс със 117:131 в среща от постоянния сезон на НБА. Българският национал изигра доста добър мач за кралете. Той записа персонален връх от 13 точки и 5 битки. Българинът записа и солидните 24:28 минути на игрището. Националът стартира като запаса и се появи в игра в края на първата четвърт.

Домакините имат 10 победи и 7 загуби от началото на сезона и заема второ място в Тихоокеанската дивизия Клипърс са с баланс от 8-9.

Де’Арън Фокс направи необикновен мач и записа 40 точки и 5 битки за Сакраменто. Малик Монк се отличи с 15 точки, а Домантас Сабонис се регистрира с 11 точки и 5 битки.

Кауай Ленърд беше най-полезен за Клипърс с 34 точки и 9 битки. Джеймс Хардън добави 26 точки, 6 асистенции и 5 отнети топки. Пол Джордж приключи с 19 точки и 7 асистенции за Клипърс.

Тимът от Лос Анджелис победи Кингс за първи път от октомври 2022 година. Ръсел Уестбруук записа 9 точки и 8 асистенции, откакто влезе още веднъж от пейката за Клипърс. Той също по този начин стана третият деен състезател от НБА, който доближи 38 000 изиграни минути.
Източник: flashnews.bg