С късен щурм сръбският шампион Цървена звезда изкова победата у

...

Цървена звезда обърна Олимпиакос с късен щурм

С късен взлом сръбският първенец Цървена звезда изкова успеха вкъщи против гръцкия Олимпиакос в балканското дерби от програмата на втория кръг на мачовете в група В на Шампионската лига. В другия мач от групата Байерн (Мюнхен) унижи Тотнъм в Лондон със 7:2 и оглави класирането в потока с цялостен актив. Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на " Мала Маракана ", като трибуните се трансфораха в едно голямо червено-бяло море, защото това са цветовете и на двата тима. На терена обаче нямаше никакви сантименти. Гостите от Пирея откриха резултата в 37-ата минута посредством Рубен Самедо, който се възползва от неточност на вратаря Милан Борян, а резултатът се резервира до почивката. В 58-ата минута Олимпиакос остана с човек по-малко на терена, откакто Бензия беше изпъден за втори жълт картон. С човек повече на терена Звезда упражни сериозен напън и разумното се случи в 63-ата минута, когато влезлият като запаса Вулич изравни. В 82-ата минута сърбите имаха искания за дузпа за игра с ръка, само че след консултация с ВАР такава не беше отсъдена. Така се стигна до 87-ата минута, когато след изпълнен от Марин корнер над всички се извиси Милунович и донесе обрата за домакините. В добавеното време след нов ъглов удар на Марин се стигна до трети гол във вратата на Олимпиакос, а негов създател стана Бакие. В идващия кръг Звезда гостува на Тотнъм на 22 октомври, а Олимпиакос приема Байерн. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Шампионска Лига 2 кръг, вторник 1 октомври  Цървена звезда 3:1краен резулат  Олимпиакос