С горчива загуба започна второто участие на Хебър в Шампионската

...

"Хебър" допусна обрат от 2:0 и два мачбола в Берлин

С горчива загуба стартира второто присъединяване на " Хебър " в Шампионската лига по волейбол. В откриващия мач от група В българският първенец отстъпи пред първенеца на Германия " Берлин Рисайклинг " с 2:3 (23, 23, -17, -26, -12) като посетител в именитата зала " Макс Шмелинг ".

" Жълто-сините " от Пазарджик пропуснаха превъзходен късмет да извоюват безапелационен триумф в немската столица, откакто поведоха с 2:0 гейма, а в четвъртата част стигнаха до два следващи мачбола при 24:22. След като не съумяха да ги осъществят и разрешиха на домакините да изравнят резултата, възпитаниците на италианския треньор Камило Плачи изгубиха и психическата борба в тайбрека, завършил още при първата опция за берлинчани.

Двамата посрещачи в българския отбор - Тодор Алексиев (1 ас) и Якопо Масари (3 аса, 1 блок), приключиха дуела с по 20 т. Германският диагонал на " Хебър " Симон Хирш пък заби 13 т. (1 ас, 3 блока) в полето на сънародниците си.

За " Берлин " над всички беше Тимоти Карле, който стана топреализатор в дуела с 27 т. (4 аса, 1 блок). Марек Шотола способства с 25 т. (4 аса, 3 блока), а с двуцифрен актив приключиха още двама волейболисти на германците - Нехемая Моте с 13 т. (2 блока) и Рубен Шот с 11 т. (1 ас).
Източник: segabg.com