С два гола на Алекс Беренгер Атлетик Билбао победи Жирона

...

Атлетик Билбао нанесе трета загуба на Жирона

С два гола на Алекс Беренгер Атлетик Билбао победи Жирона с 3:2 и не разреши на каталунците да съкратят разликата до върха. Жирона остава на 6 точки зад – 62 против 56. Атлетик Билбао е на пето място с 49 точки, на 2 зад четвъртия Атлетико Мадрид.

Загубата е трета за каталунците през сезона, след двете от Реал Мадрид. Жирона обаче има единствено една победа в пет мача във всички шампионати.

Баските започнаха устремно на своя „ Сан Мамес “ и Беренгер откри резултата единствено след две минути игра. Той открадна топката след неприятен пас на бранителя Алейш Гарсия и я прати в мрежата. След това отборът на Ернесто Валверде изпусна куп положения за гол, само че не съумя да повиши на 2:0.

Жирона изравни незабавно след началото на второто полувреме посредством Виктор Циганков. Украинецът засече в мрежата центриране на Иван Мартин. Само седем минути по-късно Беренгер с второто си попадение направи 2:1. Този път той вкара след пас на Горка Гурусета.. Това е най-хубавото му достижение в последните три сезона.

Четири минути по-късно Иняки Уилямс направи 3:1. Две офанзиви по-късно Иняки Уилямс имаше късмет да направи и 4:1, само че Гасанига мазета обезверено от голлинията.

Жирона върна интригата четвърт час преди края. Алейш Гарсия извърши свободен удар и Ерик Гарсия понижи на 2:3. За повече обаче гостите нямаха сили.
Източник: flashnews.bg