Руснакът Андрей Рубльов отбеляза 22-ия си рожден ден с титлата

...

Рубьов с титлата от турнира в Москва

Руснакът Андрей Рубльов означи 22-ия си рожден ден с купата в шампионата за купата на Кремъл в Москва.

Той завоюва втория трофей в кариерата си след 6:4, 6:0 против французина Адриан Манарино, който загуби и миналогодишния край против Карен Хачанов.

Рубльов, който е 31-и в международната класация, завоюва първата си купа в Хърватия през 2017-а. Преди началото на седмицата той не бе взел нито един мач от шампионата в Русия в кариерата си, само че тазгодишната му серия завърши с дълго чакано първо място.

Самият мач стартира по шампионски за Рубльов, който завоюва подаването на Манарино още в първия гейм и в последна сметка затвори частта на личен сервис. Вторият сет мина напълно при доминация на руснака, който стартира още веднъж с пробив, само че този път не загуби нито един гейм до края. В последния Рубльов поведе с 40:0 и получи три мачбола, само че се възползва едвам от четвъртия в спомагателните разигравания.

По-рано през днешния ден Белинда Бенчич преодоля сет закъснение и победи Анастасия Павлюченкова с 3:6, 6:1, 6:1 във финала при дамите./БТА