Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Росица Денчева спаси седем мачбола и победи на турнир в Гърция

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей за дами в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди $.

16-годишната българка направи поврат и се наложи над Виола Турини (Италия) с 2:6, 7:5, 6:4. Срещата продължи 2:17 часа.

Денчева изоставаше с 2:5 във втория сет и съумя да избави седем мачбола. Тя отрази две точки за продобиване на мача при 2:5, три при 3:5, и два при 4:5 гейма в интерес на италианката. В този интервал от дуела българката завоюва пет следващи гейма и изравни сетовете след 7:5. В третата решителна част тя навакса пасив от 2:4, само че с нова серия от четири гейма затвори мача в своя изгода.

За място на полуфиналите Денчева ще играе против лидерката в схемата и представителка на домакините Сапфо Сакелариди.