Рома спечели гостуването си на Фиорентина с 4:1 в мач

...

Рома разгроми Фиорентина като гост с 4:1

Рома завоюва гостуването си на Фиорентина с 4:1 в мач от 17-ия кръг на италианската Серия " А ". " Вълците " имаха преимущество, само че трябваше да потреперят, откакто позволиха гол през първото полувреме за 1:2. Все отново те доближиха до още две попадения, което им обезпечи безапелационния триумф.
 Ювентус завоюва гостуването си на Сампдория с 2:1
Ювентус краткотрайно си върна едноличното водачество в Калчото

Селекцията на Маурицио Сари надделя Сампдория с 2:1

Римляните удариха в средата на първото полувреме. Евин Джеко откри в 19-ата минута, а Александър Коларов удвои две минути по-късно от директен свободен удар.

" Виолетовите " си върнаха очакванията в 34-ата минута. Милан Бадел малко щастливо понижи с удар от близко, откакто топката попадна в него след рикошет.

След почивката гостите продължиха да владеят доста повече топката. В 63-ата минута Един Джеко можеше да вкара второ попадение, само че избра да подаде на Лоренцо Пелегрини, който беше безмилостен за 1:3.
 Снимка 458616
Източник:

В последните минути римляните задържаха повече топката, а домакините последователно изгубиха вяра да вземат, каквото и да е от този мач. Резервата Дзаниоло оформи крайният резултат в 88-ата минута след бърза контра и прекрасен диагонален удар отдясно. Отново Един Джеко участваше в офанзивата и подаде на Дзаниоло.

С този триумф Рома ще приключи 2020 година на четвърто място с 35 точки твърдо в зона " Шампионска лига ". " Виолетовите " сега са на 14-а позиция със 17 точки, с 4 точки над зоната на изпадащите. В идващите дни Фиорентина може да падне още в класирането.