Рома съумя да изкопчи 3 точки при гостуването си на

...

Рома изкопчи 3 точки в Удине

Рома съумя да изкопчи 3 точки при гостуването си на Удинезе като победи с 2:0 в дуел от 25-ия кръг на Серия А. Ченгиз Юндер и Диего Пероти означиха попаденията за триумфа на "вълците ".

Още в 6-ата минута Юндер направи отличен самостоятелен пробив, само че ударът му не нацели вратата. В средата на полувремето Бизари избави рисков удар на Юндер. Пет минути след тази обстановка, в 29-ата минута Фофана стреля от далечна отдалеченост, само че вратарят на Рома избави ефектно.

До почивката Ел Шаарави пропусна отлична обстановка пред вратата на противника.

През втората част Рома реши всичко в мача. В 70-ата минута Ченгиз Юндер откри резултата с брилянтен гол, с отдалечен удар той прати кълбото в далечния ъгъл на вратата на Бизари и го направи беззащитен.

Домакините пропуснаха да изравнят резултата в 81-ата минута, с цел да пристигна голът на Пероти в добавеното време на дуела.

След този триумф Рома заема 3-ото място в класирането с 50 точки, а Удинезе е на 10-ото място с 33 точки.