Рома победи с 2:1 Верона в дебюта на новия си

...

Рома се изпоти, но приветства символа си Де Роси с успех на Олимпико

Рома победи с 2:1 Верона в дебюта на новия си треньор Даниеле Де Роси. Римският отбор игра с нова скица на игра – 4-3-2-1, известна в Италия като „ коледно дърво “ и това явно се отплати на клубния знак Де Роси.

С трите извоювани точки римските вълци събраха актив от 32, което им отрежда осмо място във краткотрайното класиране на Серия А. Верона, от своя страна, остава на 18-а позиция в зоната на изпадащите.

Резултатът откри Ромелу Лукаку в 19-ата минута след отлична акция на Стефан Ел Шаарави, който и асистира на белгийския таран. Малкия фараон се освободи от трима футболисти на „ джалоблу “, откакто получи от апитана Лоренцо Пелегрини.

Именно атакуващият халф Пелегрини удвои за „ джалоросите “, но още веднъж Ел Шаарави бе в ролята на помощник.

След като поведоха с 2:0, римляните имаха и още някоя друга обстановка, само че много понижиха оборотите.

През втората част Верона усъвършенства играта си в нападателен проект и даже стигна до гол, който беше анулиран поради нарушаване против десния бранител Рик Карсдорп.

В 66-ата минута реферът Жуан Лука Сачи отсъди дузпа за веронци след инспекция на ВАР. 11-метровият углавен удар бе поради игра с ръка на Диего Йоренте в личното му наказателно поле.

Милан Джурич обаче пропиля наказателния удар по фрапиращ метод, стреляйки високо над вратата.

Все отново в 76-ата минута Михаел Фолонрушо понижи за гостите. Той стреля от към 30 метра и ударът му закупи траектория, която заблуди стража на Рома Руй Патрисио, избил топката в личната си врата.

До края на срещата за Рома бе с напрежение, само че Верона по този начин и не съумя да изравни.