Роджър Федерер започна с експресна победа новия тенис сезон. 37-годишният

...

Роджър Федерер започна с победа новия тенис сезон

Роджър Федерер стартира с експресна победа новия тенис сезон. 37-годишният рекордьор по трофеи от Големия шлем победи с 6:1, 6:1 британеца Камерън Нори в първия дуел сред защитаващия купата си отбор на Швейцария и Англия от шампионата " Хопман къп ".

Срещата в Пърт, която бе първа от вечерната сесия за деня, продължи едвам 57 минути, а третият в международната класация имаше цялостен надзор над срещата. Федерер завоюва първите пет гейма в мача и даже беше покрай това да вземе първия сет на 0, само че пропусна два сетбола. Все отново след 31 минути игра швейцарецът си обезпечи първия сет.

Във втория картината на корта не се промени. " Маестрото " направи пробив още в първия гейм, след което безпроблемно резервира контрола над мача, с цел да даде преднина от 1:0 победа на швейцарците.

По-късно през днешния ден е женският сингъл, противопоставящ Белинда Бенчич на Кейти Боултър, а по-късно е и мачът на смесени двойки.