Роджър Федерер спечели своя юбилеен 10-и трофей в Базел, след

...

Федерер с 10-а титла в Базел и общо 103 купи

Роджър Федерер завоюва своя юбилеен 10-и трофей в Базел, откакто победи на финала австралийска младок Алекс Де Минор след 6:2, 6:2. Това бе първи мач сред двамата. С трофея си швейцарецът съумя да отбрани купата си, която завоюва през предходната година в същия шампионат. Финалът бе негов 15-и в швейцарския град през кариерата му, а също така той завоюва четвъртата си купа за сезона и 103-а за своята славна кариера до този миг. В първия сет ветеранът проби своя съперник на два пъти - в четвъртия и осмия гейм, а във втория сет всичко се реши след пробиви във втория и осмия гейм. Досега именитият швейцарец имаше 10 триумфа единствено в Хале. Пред Маестрото във безконечната лига по турнирни победи е единствено Джими Конърс (САЩ), триумфирал в 109 надпревари
Източник: duma.bg