Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с минималното 1:0 в мач

...

Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с гол от дузпа в добавеното време

Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с минималното 1:0 в мач от 15-ия кръг на аржентинския футболен хайлайф. Резервата Мигел Борха означи от дузпа победното попадение в 93-ата минута, след което последва меле на терена, довело до 7 червени картона.

През първото полувреме рисковите обстановки пред двете порти на Естадио Монументал в Буеност Айрес липсваха, само че за сметка на това основният арбитър Дарио Ерера сподели 7 жълти картона - 4 за домакините и 3 за гостите.

След почивката обстановките в напред във времето зачестиха. Пабло Солари стреля в лявата греда, а Франко Армани избави осъществяване на директен свободен удар на Вия Кано.

Във втората минута на добавеното време Агустин Сандес фаулира резервата Пабло Солари в наказателното поле и възпитаниците на Мартин Демикелис получиха дупза. Мигел Борха оформи крайния резултат, само че акцентът в дуела предстоеше. Футболистите на двата тима се спречкаха, което накара арбитърът да покаже седем червени картон преди края на срещата.

River Plate score on Boca Juniors and a melee ensues!
— CBS Sports Golazo ️ (@CBSSportsGolazo)

Ривър Плевйт остава на челната позиция в класирането с актив от 37 точки. Боха Хуниорс се намира на 13-ото място в подреждането с 18 пункта.