РИМ (AP) — Кристиан Пулишич е на един гол от

...

Американският национал и крилото на Милан Кристиан Пулишич е на път за най-продуктивния си сезон

РИМ (AP) — Кристиан Пулишич е на един гол от най-продуктивния сезон в кариерата си.

The Националът на Съединените щати означи гол в първото полувреме на успеха на Милан с 1-0 над Емполи в неделя за своя 10-ти гол в 37 изяви във всички надпревари в първата му акция с росонерите.

Най-добрият му сезон пристигна в неговия първата акция в Челси, когато вкара 11 гола в 34 мача във всички надпревари през 2019-2020 година

В 40-ата минута на Сан Сиро Пулишич беше подложен от Исмаел Бенасер и Ноа Окафор за удар от границата на зоната, който навлезе след огромно отклоняване на бранител.

Първоначално играта беше засадена, само че по-късно голът беше присъден след инспекция на VAR на позицията на Окафор.

Пулишич взе участие в 14 гола в Серия А този сезон, с осем гола и шест асистенции, с цел да възроди сполучливо кариерата си, откакто се бореше с травми и изпадна в недружелюбност в Челси.

С третата си поредна победа сред Серия А и Лига Европа, Милан краткотрайно изпревари Ювент...