Рейнджърс започна новия сезон с изненадващо лесна победа при гостуването

...

Рейнджърс стартира с безпроблемна победа

Рейнджърс стартира новия сезон с изненадващо лесна победа при гостуването на Абърдийн. Отборът на Стивън Джерард завоюва единствено с 1:0 в първия мач след подновяването на шампионата в Шотландия, само че резултатът не отразява превъзходството на отбора.

Срещата се игра на ниско движение, а головите положения бяха необичайност. Защитникът на домакините Андрю Консидин получи червен картон 4 минути преди края, като това понижи още повече опциите на отбора да опита да провежда напън в заключителните минути.

There have been 12 red cards in the last 15 league meetings between Aberdeen (7) & Rangers (5) - Andrew Considine has been shown 2 of them pic.twitter.com/U60sXJh8KT
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) August 1, 2020
Липсата на аудитория по трибуните като че ли оказа въздействие на Абърдийн, който не оказа сериозна опозиция. Рейнджърс тотално доминараше през първото полувреме, когато падна и единственият гол в мача. Той бе дело на Райън Кент в 21-ата минута.
Снимки: ©Getty Images