Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер загуби сет,

...

Федерер издържа теста срещу Медведев

Рекордьорът по трофеи от Големия шлем Роджър Федерер загуби сет, само че се класира за третия кръг на „ Мастърс 1000 “ шампионата по тенис в Шанхай, където е първенец от 2017 година..

Водачът в схемата от Швейцария победи мъчно руснака Даниил Медведев с 6:4, 4:6, 6:4 в мач, траял един час и 54 минути.

Маестрото взе първия сет с съдбоносен пробив в деветия гейм. Във втория Мадведев, който преди дни завоюва купата в Токио, направи брейк в заключителната игра и изравни частите.

В третата Федерер откри своя темп и реализира пробив за 5:4, след което сервира решително за успеха в срещата.

Швейцарецът, който се бори за 28-и трофей от сериите „ Мастърс 1000 “, наниза 10 аса, вкара 71 % първи сервис и завоюва 82 % от точките при разиграването му.

Следващият конкурент на бащата на четири деца е испанецът Роберто Баутиста Агут.

Световният номер 4 Хуан Мартин дел Потро също продължава. Аржентинецът победи французина Ришар Гаске със 7:5, 7:6(7) след съвсем 2 часа игра.

Следващият противник на Дел Потро е хърватинът Борна Чорич.
Източник: bnr.bg