Реал Сосиедад постигна убедителен успех с 5:3 срещу гостуващия Гранада

...

Таке Кубо поведе Реал Сосиедад към първа победа през сезона

Реал Сосиедад реализира безапелационен триумф с 5:3 против гостуващия Гранада в среща от четвъртия кръг на футболното състезание на Испания.

Такефуса Кубо вкара два гола за домакините в 9-ата и в 44-ата минута. По един прибавиха Мартин Субименди в 59-ата и Андер Баренечеа в 67-ата, а Мики Бош в 76-ата си означи автогол.

Робин Льо Норман също вкара топката в личната си врата за първото попадение на Граната в 35-ата минута.

Баските водеха с 5:1 до 84-ата минута, когато Лукас Бойер върна още един гол за гостите, а в деветата минута на добавеното време Браян Сарагоса се разписа за крайното 5:3.

След първата си победа от началото на сезона Реал Сосиедад е на шесто място в класирането с 6 точки актив, а Гранада заема 16-а позиция с 3.