Реал Мадрид поведе в Ла Лига след победа с 2:1

...

С два гола на Винисиус "Реал" оглави Ла Лига

" Реал " Мадрид поведе в Ла Лига след победа с 2:1 като посетител на " Елче " в мач от 12-ия кръг.

Винисиус Жуниор вкара двата гола за успеха, а Пере Мия се разписа за домакините.

С триумфа отборът на Карло Анчелоти излезе отпред в класирането с 24 точки, колкото има и " Реал Сосиедад ".

Снимка: Reuters

Гостите от Мадрид започнаха мача по-добре, а Родриго два пъти опитва удари, само че без триумф. В 18-ата минута той получи травма и беше сменен от Марко Асенсио.

Малко по-късно " Елче " беше покрай гол, само че Тибо Куртоа избави удара на Лукас Бойе.

" Реал " поведе в 22-ата минута. Винисиус Жуниор получи топката от Мариано Диас и се разписа с добър удар.

В 62-ата минута домакините останаха с 10 души след втори жълт картон на Раул Гути за нарушаване против Тони Кроос. В 73-ата минута Винисиус вкара втори гол след техничен удар, а малко преди края на постоянното време Пере Мия се възползва от неточност на Тони Кроос и Каземиро и се разписа за 1:2.
Източник: btvnovinite.bg