Реал Мадрид не успя да победи Нумансия в реванша от

...

Реал с второ поредно реми, но мина напред за Купата

Реал Мадрид не съумя да победи Нумансия в реванша от осминафиналите за Купата на Краля, само че все пак се класира за четвъртфиналите на шампионата. Срещата на „ Сантиаго Бернабеу “ приключи при 2:2, само че след чистия триумф в първия дуел с 3:0 се класира за четвъртфиналите с общ резултат 5:2. Същевременно равенството бе второ следващо за „ белия балет “, откакто в предни дуел, момчетата на Зинедин Зидан записаха същия резултат със Селта Виго.

Реал Мадрид влезе добре в мача и още в 10-ата минута момчетата на Зинедин Зидан излязоха напред в резултата. Даниел Каравахал центрира хубаво отдясно, а Лукас Васкес с глава направи 1:0.

Марко Асенсио опита шанса си в 13-ата минута, само че изстрелът му се оказа лесна плячка за Мунир, който избави.

Нумансия направи хубава контраофанзива в 30-ата минута, само че ударът на Марк Матеу мина настрана.

Гостите изравниха в последната минута на постоянното време на първата част. Умела контраофанзива бе приключена съвършено от Марк Матео, който изскочи отдясно и разстреля Кико Касия – 1:1.

„ Белите “ излязоха още веднъж напред в следствие а в59-ата минута. Марко Асенсио напредна отляво и центрира. Борха Майорал овладя и с глава продължи към Лукас Васкес, който изскочи и засече за 2:0.

В 73-ата минута Кико Касия блесна със ужасно избавяне, след рисков пробив на Гийермо. След като в началото отрази стражът на Реал, имаше и добавка, в която Касия още веднъж бе на равнище.

Гостите въпреки всичко стигнаха до ново тъждество в 82-ата минута. Саул центрира доста добре отляво, а Гийермо с глава засече в мрежата на Касия за 2:2.

В другите два мача от тази фаза Алавес победи 2:0 Форментера и след общ резултат 5:1 продължи напред, а Вилареал преодоля пасива си от 0:1 против Леганес и откакто победи с 2:1 веч егледа към четвъртфиналите.