Реал Мадрид и Шахтьор Донецк играят при 1:1 в мач

...

НА ЖИВО: Реал М 1:1 Шахтьор, Бензема с гол за историята

Реал Мадрид и Шахтьор Донецк играят при 1:1 в мач от група D на Шампионската лига. Карим Бензема откри в 14-ата минута, Фернандо изравни в 39-ата минута. Попадението на Бензема ще остане в историята, защото е под №1000 за "кралския " клуб в най-престижния европейски шампионат. Нито един тим в Европа не може да се похвали с сходно достижение. Очаквано домакините натиснаха още с началния съдийски сигнал на френския рефер Беноа Бастиен. Първото рисково състояние пред вратата на Шахтьор пристигна още в 5-ата минута, откакто Лукас Васкес и Модрич скриха топката на бранителите и единствено отличният инстикт на Трубин избави гостите от попадение. Секунди по-късно скоростно слизане на Винисиус по левия фланг затрудни украинския отбор, само че топката бе избита в корнер. Изненадващо Шахтьор можеше да поведе в 21-ата минута, само че шансът бе на страната на домакините. Алан патрик напредна и от границите на наказателното поле шутира по земя. Топката обаче срещна лявата греда на Куртоа и домакините си отдъхнаха. Логичното се случи в 14-ата минута. Винисиус открадна топката от Марлон отлаво и сервира на тепсия топката на Бензема, който вкара един от най-лесните голове. Попадението обаче ще остане в историята на Реал Мадрид, защото е под №1000 за клуба в Шампионската лига.