Реал Мадрид и Атлетико Мадрид се изправят в дербито на

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид, съставите

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид се изправят в дербито на столицата от 23-я кръг на Ла Лига. Срещата е на " Сантяго Бернабеу " с начален час 19:30 и може да я следите НА ЖИВО минута по минута на Gong.bg, където ще ви създадем съпричастни с всичко най-интересно към срещата.

Реал Мадрид е в отлично въодушевление след успеха над Ливърпул на " Анфийлд " с 5:2 в осминафиналния мач от Шампионската лига. Отборът на Капло Анчелоти е и в серия от пет следващи победи във всички шампионати. " Белия балет " няма загуба към момента пред лична аудитория в Ла Лига през сегашния сезон. Реал Мадрид няма да се откаже от преследването на купата, само че за тази цел успеха в дербито е наложителна.

Атлетико Мадрид също е в добра форма, откакто има единствено една загуба в последните си 8 мача в испанското състезание. Отборът на Диего Симеоне завоюва три от последните си четири срещи с по 1:0, като съперниците на мадричани мъчно стигат до попадения. Атлетико Мадрид няма победа на " Сантяго Бернабеу " от 2016-а година и ще се опита да прекъсне тази черна серия, защото преследва място в топ 4, с цел да играе в Шампионска лига следващата година.

Стартови сформира:

Реал Мадрид:  1. Тибо Куртоа, 6. Начо Фернандес, 22. Антонио Рюдигер, 3. Едер Милитао, 2. Дани Карвахал, 19. Дани Себайос, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 11. Марко Асенсио, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема.

Треньор:  Карло Анчелоти

Атлетико Мадрид:  13. Ян Облак, 23. Рейнилдо Мандава, 22. Ммарио Ермосо, 15. Стефан Савич, 16. Науел Молина, 24. Пабло Бариос, 6. Коке, 17. Саул Нигес, 14. Маркос Йоренте, 9. Яник Ферейра Караско, 8. Антоан Гризман

Треньор:  Диего Симеоне