Реал (Мадрид) е поредният клуб, осигурил си място на четвъртфиналите

...

Резервите на Зидан не впечатлиха дори срещу Нумансия

Реал (Мадрид) е следващият клуб, обезпечил си място на четвъртфиналите за Купата на Краля.

" Белите " обаче сервираха следващ горчив хап на своите последователи, откакто стигнаха едвам до 2:2 при семейството си на втородивизионния Нумансия. Донякъде резултатът е понятен, защото " лос меренгес " завоюва изрично първия конфликт с класическото 3:0.

Тази вечер Зинедин Зидан бе заложил на съвсем испански състав, като единствените " чужденци " в него бяха Тео Ернандес и Матео Ковачич.

Снимка 333364
Източник:

Домакините поведоха след единствено 10 минути, когато в прегръдките на своите сътрудници се оказа Лукас Васкес. Крилото се оказа непокрит в полето на противник и с глава трансформира в гол отлично центриране на Даниел Карвахал.

Леганес потопи
Леганес потопи " жълтата подводница ", Алавес без проблеми против Форментера (ВИДЕО)

Интересни резултати от осминафиналите-реванш за Купата на Краля

Случилото се не пречупи отбора на Нумансия и гостите продължиха да играят за своята чест. В 44-ата минута те проведоха офанзива като по учебник, която бе приключена невъзмутимо от Гилермо Фернандес.

Реал (Мадрид) си върна водачеството в 58-ата минута, когато Лукас Васкес придаде спомагателна мощна на удар с глава на Майорал и от близко зарадва малобройната аудитория на " Бернабеу ".

До края гостите хвърлиха всички сили в офанзива и справедливо се добраха до влиятелното 2:2. Гилермо осъществя втория си гол в мача осем минути преди края и по този метод спомогна на Нумансия да напусне с гордо вдигната глава шампионата за националната купа.