Реал Мадрид е новият шампион на Испания, след като Жирона

...

Жирона удари Барса и направи Реал Мадрид шампион

Реал Мадрид е новият първенец на Испания, откакто Жирона победи с 4:2 Барселона и към този момент и на процедура мадричани са първенци.
Прочетете още
Жирона направи страховит мач и обърна Барса вкъщи.

Андрес Кристенсен откри още в 3-та минута, само че незабавно Артьом Довбик изравни.

Барса излезе още веднъж напред в резултата в края на полувремето, когато Робърт Левандовски от дузпа вкара за 1:2.

Второто полувреме обаче на терена имаше единствено един тим и това беше Жирона.

Домакините вкараха цели три гола и изпуснаха още няколко положителни положения.

В 65-та минута Порту изравни, а Мигел Ортега в 67-та минута направи цялостен поврат.

Жирона вкара и четвърти гол в 74-та минута посредством Порту.

Така Реал Мадрид е новият първенец в Ла Лига, отборът е с 87 точки и към този момент не може да бъде доближат от втория, който е Жирона. С успеха над Барса Жирона поведе с точка пред каталунците - 74 пред 73 точки и към този момент всичко е в краката на играчите на сензацията в Примера през този сезон, който исторически може да завоюва сребърните медали в шампионата, изпреварвайки Барселона.

Жирона си обезпечи и присъединяване в групите на Шампионска лига през новия сезон.
Източник: trafficnews.bg