РБ Лайпциг победи Шалке 04 с 3:1 в директния сблъсък

...

Лайпциг надделя в битката на преследвачите и отново е втори

РБ Лайпциг победи Шалке 04 с 3:1 в директния конфликт за второто място в Бундеслигата. „ Кралскосините” зимуваха на втората позиция в класирането, само че с триумфа Лайпциг изпревари своя противник. Байерн Мюнхен пък по този метод усили още задатъка си през втория, който сега е 13 точки.

Двубоят на „ Ред Бул Арена” бе много по-равностоен от това, което споделя резултатът, само че домакините бяха тези, които съумяха да осъществят ситуациите си.

Преди да стартират с головете обаче и те пропуснаха огромен късмет, откакто Жан-Кевин Огустен пропиля дузпа, отсъдена за нарушаване на Бенжамен Стамбули в наказателното поле. Ралф Ферман се намеси при осъществяването на нападателя, само че и той нямаше какво да направи в 41-ата минута, когато изстрел на Наби Кейта рикошира в главата на Налдо и направи топката непсасяема за стража.

В 50-ата минута Марсел Забитцер бе покрай удвояването, само че изстрелът му нацели левия непряк дирек. 5 минути по-късно гостите изравниха. Даниел Калиджури центрира от фаул, а защитата на Лайпциг бе оставила Налдо самичък. За бразилеца не бе проблем да засече с глава и да осъществя четвъртото си попадение от началото на сезона.

В идващите минути Шалке бе по-добрият тим на терена, само че в 69-ата минута Република България още веднъж излезе напред. Конрад Лаймер открадна топката след неприятен пас на Налдо, направи двойно със Забитцер, след което подаде към Тимо Вернер, който пък промуши топката за 2:1.

Само 2 минути по-късно Лайпциг реши всичко с трети гол. Вернер този път бе помощник като отдясно подаде към Брума, а португалецът с мощен изстрел оформи крайното 3:1.