РазенБалшпорт (Лайпциг) пише история в Шампионската лига. Биковете победиха с

...

РБ матира Атлетико и е на полуфинал в Шампионската лига

РазенБалшпорт (Лайпциг) написа история в Шампионската лига. " Биковете " победиха с 2:1 Атлетико (Мадрид) в четвъртфинален мач в Шампионската лига на " Жозе Алваладе " в Лисабон.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман изиграха страховит мач против надалеч по-опитния си противник и напълно справедливо го победиха. Младият експерт несъмнено надигра Чоло Симеоне. Головете за спечелилите вкараха Дани Олмо (50) и Тайлър Адамс (88). За Атлети се разписа Жоао Феликс в 71-ата минута от дузпа.

Така Република България (Лайпциг) ще спори за място на край с ПСЖ.
 Република България (Лайпциг) - Атлетико (Мадрид) 2:1, гол на Тайлър Адамс онлайн
Република България (Лайпциг) - Атлетико (Мадрид) 2:1, гол на Тайлър Адамс

Кой ще бъде противникът на ПСЖ в Шампионската лига?

Първата опция в мача бе за " биковете ". В 4-ата минута Хименес не почисти добре топката. Кълбото стигна до Халстенберг, който опита удар от воле, само че над вратата.

В 10-ата минута Атлетико имаше голова опция, когато Савич насочи удар с глава след центриране в наказателното поле. Гулаши се затрудни с удара на черногореца, само че въпреки всичко улови.
 Снимка 492161
Източник:

Три минути по-късно Ренан Лоди откри Караско отляво. Белгиецът потърси близкия ъгъл на вратата на Лайпциг, само че вратарят мазета в корнер.

Атлетико имаше искания за дузпа за нарушаване на Гулаши против Саул Нигес, само че играта продължи. Ситуацията беше прегледана с ВАР, само че решението бе, че няма съображение за углавен удар.
 Снимка 492162
Източник:

В идващите минути инциативата бе за " дюшекчиите ", само че положения пред вратата на РазенБалшпорт липсваха.

До края най-интересната обстановка беше пред вратата на Атлетико, когато след ъглов удар Упамекано насочи топката с глава в очертанията й, само че тя попадна право в ръцете на Облак.
 Снимка 492166
Източник:

Втората част стартира с напън на Лайпциг, който даде резултат в 50-ата минута. Тогава немският отбор построи многоходова офанзива. Топката стигна до Забитцер отдясно, който центрира в наказателното поле. Дани Олмо потърси далечния ъгъл с глава и откри резултата.

В 57-ата минута Упамекано реши да стреля от далечна отдалеченост, само че не затрудни Облак. Минута по-късно в игра се появи Жоао Феликс. Португалецът раздвижи играта на " дюшекчиите ".
 Снимка 492167
Източник:

Така се стигна до 71-ата минута, когато 20-годишният нападател направи двойно с Диего Коща и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Халстенберг. Главният рефер без съмнения уточни бялата точка. Жоао Феликс застана зад топката и прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл.

Двубоят отиваше към продължения, когато в 88-ата минута Лайпциг провежда отлична контраофанзива. Анхелиньо подаде към Поулсен, който потърси Тайлър Адамс пред наказателното поле. Американският халф нанесе мощен удар, който рикошира в Савич и влезе във вратата за 2:1.