Райън МакДона вкара гол в края на третия период, a

...

ОБЗОР: Нешвил надви Вашингтон, Тампа Бей падна от Уинипег

Райън МакДона вкара гол в края на третия интервал, a Кевин Ланкинен направи 30 спасявания за триумфа на Нешвил над Вашингтон с 3:2 в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на Съединени американски щати и Канада.

Томас Новак и Яков Тренин също означиха за отбора на Нешвил, който записа трети следващ триумф и се приближи до позиция за плейофите в Западната конференция.

МакДона, който играе като бранител, се разписа със страховит удар при оставащи 3:16 минути.

Сони Милано и Николас Обе-Кубел бяха точни за столичани, а Чарли Линдгрен направи 19 спасявания. Вашингтон загуби три от последните си пет мача.

Аарон Екблад вкара два пъти при числено предимство, а Флорида победи с 3:2 като посетител Детройт, което е осми следващ триумф за отбора против този противник.

Густав Форслинг също означи за " пантерите ", а Ерик Стаал записа своята асистенция номер 600 в кариерата при попадението. Александър Барков направи две асистенции, а Сергей Бобровски се отличи с 29 спасявания.

Роби Фабри се разписа във втория си мач този сезон, Джонатан Бергрен добави гол за отбора на Детройт, който загуби три от последните си четири срещи.

Джон Клингберг вкара в 68-ата секунда на продължението, с цел да донесе успеха на Анахайм против Сан Хосе с 5:4.

Мейсън МакТавиш записа два гола и две асистенции, а Тревор Зеграс и Райън Строум също означиха за Дъкс.

В други срещи от тази нощ Чикаго надви над Аризона с 2:0, а Калгари завоюва против Ню Йорк Айлъндърс с 4:1.

Уинипег реализира триумф над Тампа Бей с 4:2 с надвит гол на Кайл Конър при започване на третата част.

За Конър това е 41-о победно попадение, с което той изпревари клубната легенда Иля Ковалчук.

Пиер-Люк Дюбоа добави две шайби за триумфа.

За Тампа Бей Никита Кучеров записа 14-и гол за сезона, а вратарят Андрей Василевски се завърна в игра след два мача неявяване и отрази 16 удара.