Рафаел Надал продължава напред на Аустрелиън Оупън след победа в

...

Надал се изпоти, но приключи Майер в три сета

Рафаел Надал продължава напред на Аустрелиън Оупън след победа в три сета против Леонардо Майер. Мачът от втория кръг в Мелбърн приключи при резултат 6:3, 6:4, 7:6(4) като международният №1 се нуждаеше от 2 часа и 39 минути, с цел да пречупи аржентинския си сътрудник.

Майер показва високо равнище и Надал имаше много по-трудна задача спрямо първия си мач, в който даде единствено три гейма на Виктор Естрея Бургос.

По един пробив бе задоволителен за триумфа в първия и втория сет. Майер оказа най-голяма опозиция в третата част. В нея Надал направи пробив за 5:4 и сервираше за мача, само че в този миг аржентинецът реализира рибрейк. Стигна се до тайбрек, в който Матадора бе съвършен и реализира триумф след 7:4.

В идващия кръг Матадора ще се изправи против босненеца Дамир Джумхур, който победи в четири сета австралиеца Джон Милман.