ПСЖ победи с 1:0 Реал Мадрид на старта на елиминациите

...

Феноменален Мбапе даде преднина на ПСЖ срещу Реал Мадрид, Сити разгроми Спортинг

ПСЖ победи с 1:0 Реал Мадрид на старта на елиминациите в Шампионската лига. В първия мач от осминафиналите сред двата тима единственото попадение вкара Килиан Мбапе в последните секунди на срещата.

След нулево първо полувреме, което не беше много забавно през втората част се случиха най-интересните неща.

В 61-та минута Мбапе навлезе в наказателното поле и беше фаулиран от Даниел Карвахал. Зад топката застана Лионел Меси, само че Куртоа хвана избави удара му и резервира резултата 0:0.

ПСЖ продължи да господства, само че по този начин и не вкарваше.

Победният гол пристигна в последните секунди, откакто свръхестествен рейд на Мбапе приключи с гол за французите - 1:0.

Така ПСЖ ще има гол преднина преди реванша в Мадрид.

Манчестър Сити обезсмисли реванша против португалския Спортинг Лисабон, откакто победи с 5:0 в първата среща в Лисабон.

Сити откри в 7-та минута след многоходова офанзива, която приключи с гол на Риад Марез. Първоначално голът беше анулиран, само че след консултация с ВАР беше зачетен. В 17-та минута Бернардо Силва вкара свръхестествен гол, откакто откри топката от ждроп и с прекрасен удар не остави шансове на вратаря на Спортинг за 2:0.

В 32-та минута Фодън вкара трети гол, откакто осъществя от близко. В края на първото полувреме Бернардо Силва вкара още един гол за 4:0.

В 58-та минута със страховит удар от отдалеченост Рахим Стърлинг оформи крайното 5:0.

Реваншите и на двете срещи са на 9 март.
Източник: trafficnews.bg