Пропадането на Борусия Дортмунд в Бундеслигата продължава, след като тимът

...

Пропадането на Борусия Дортмунд продължава

Пропадането на Борусия Дортмунд в Бундеслигата продължава, откакто отборът загуби с 1:2 от Вердер Бремен вкъщи с 1:2.

Гостите бяха по-активни на терена през първата част и Здравко Юнузович имаше благоприятни условия на два пъти да открие резултата, само че не сполучи. Все отново Вердер откри резултата с попадение на Егещайн в 26-ата минута с хубав удар.

"Бременските музиканти " се отдръпнаха на отмора с гола си задатък, само че Борусия съумя да се върне в мача след гол на Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа в 57-ата минута след асистенция на Кагава, който малко преди този момент пропусна да се разпише.

Този гол не смути гостите и те стигнаха до победното си попадение в 65-ата минута, когато Гебре Селасие не остави шансове на вратаря на домакините.

До края на мача Кагава не съумя да изравни резултата при една отлична офанзива в 72-ата минута, а в последна сметка Борусия записва проваляне. В класирането Борусия е на 7-ото място с актив от 22 точки, а Вердер е на 16-ото място с 14 точки.