Проектът цели да подпомага студентите да се подготвят за професиите

...
Проектът цели да подпомага студентите да се подготвят за професиите
Коментари Харесай

IBM и УниБИТ с проект “Tech Lab: Go Tech with IBM“

Проектът цели да подкрепя студентите да се приготвят за специалностите на бъдещето, както и да понижи дефицита на експерти с високотехнологични умения в България Студентите ще имат онлайн достъп до лабораторията и ще могат да се образоват отдалечено
Технологичният колос IBM и Университетът по библиотекознание и осведомителни технологии (УниБИТ) през днешния ден оповестиха старта на плана “Tech Lab: Go tech with IBM ”, който цели да усъвършенства идващото потомство ИТ гении и да спомогне за понижаване дефицита на експерти с високотехнологични умения в България.

Проектът „ Tech Lab: Go tech with IBM “ включва основаването на техническа лаборатория в УниБИТ , практическо образование на студенти и общи проучвателен планове на университета и IBM. Техническата лаборатория ще служи като място за взаимна работа, където студентите ще могат да получат от IBM по-задълбочени знания в новите технологии като облачни калкулации, ИИ, квантови калкулации, ИТ архитектурата и инфраструктура, виртуализацията, нововъведенията в услугите, надълбоко образование, както и познаване на бизнеса.

Студентите и преподавателите имат достъп до инструментите и технологиите в лабораторията, както и връзка с менторите, даже от домовете си. Те ще могат да работят отдалечено по научноизследователски и развойни планове, да усъвършенстват своите умения, познания и да изследват нови хрумвания, тематики и кариери.

„ България е една от страните, в които работодателите изпитват усложнения при намирането на гении с нужните умения, като максимален дефицит в IT сферата и електрониката (според ОИСР). Освен това, разликата в уменията ще се задълбочава все по-бързо в днешния цифровизиран свят. УниБИТ има удоволствието да си партнира с IBM, защото посредством взаимно съдействие, свързващо университетските среди и промишлеността, техническата лаборатория ще помогне на студентите да получат опция да стартират работа в съответните промишлености още преди дипломирането си и ще форсира основаването на нововъведения за подкрепяне на бъдещия напредък и конкурентоспособност на страната. “, съобщи проф. доктор Георги Димитров, Заместник-декан по образователната активност на ФИН, УниБИТ. „ В допълнение, актуалната пандемична конюнктура форсира цифровата промяна и новите способи на образование ще бъдат от решаващо значение за развиването на уменията на обучаемите. По този метод искахме да помогнем на нашите студенти да бъдат в крайник и да са подготвени за интервала след COVID-19 “.

Студентите ще могат да опитват и тестват концепциите си в IBM Public Cloud, като основават хибридни модели на модерна инфраструктура и да работят върху разнообразни функционалности на разнообразни типове приложения. Лабораторията е оборудвана с инфраструктура на IBM, в това число IBM Power сървъри, системи за предпазване и лични компютри, посредством които се достъпват платформи и приложения като IBM Power AI vision, IBM Storage Insights и IBM Kubernetes.

„ IBM стъпва в България преди 83 години, време за което ние спомогнахме за оформянето на софтуерното развиване на страната. Това най-ново съдействие е част от непрекъснатите и дълготрайни взаимоотношения на IBM с университетите – взаимни усиля, които оказват помощ на студентите да развият умения и схващане за нови технологии като облачните технологии, изкуствен интелект и квантовите калкулации. Това ще помогне да се понижи дефицита на експерти с най-приоритетните ИТ умения при възходящото търсене на висококвалифицирани софтуерни експерти. “, сподели Игор Правица, Търговски шеф, IBM България.

Експертите на IBM ще образоват преподаватели и студенти в потреблението на IBM инструментарии за разработка на бизнес процеси и софтуерно инженерство. Те ще бъдат ментори при на практика образования, ще ръководят узаконяването на студентите в IBM технологиите, ще сътрудничат в следдипломни образования и докторантури и ще управляват присъединяване на студентите в научноизследователски и развойни планове.

УниБИТ ще употребява техническите благоприятни условия на конфигурираната IBM инфраструктура, с цел да проправи път за университетски проучвателен планове, вариращи от хибридни облачни конфигурации, изпробване с квантови изчислителни системи през облака, до принадлежности за разработчици на когнитивни системи, предпазване на данни и просветителни платформа за мейнфрейм.

„ Новите способи на образование сега са по-важни от всеки път. Гордеем се, че посредством нашата стратегия за връзки с университетите, ние от IBM България имаме опцията да предоставяме на студентите, както нужните умения, по този начин и технологиите, свързани с новото „ обикновено “ и да им помогнем да бъдат сполучливи в напредващата цифрова епоха. ", заключи Димитър Баирев, управител на IBM Client Innovation Center, IBM България.

Събирайки на едно място академични преподаватели, студенти и специалисти на IBM по образователните предмети, техническата лаборатория ще даде на студентите разнородни на практика благоприятни условия за образование, отговарящи на потребностите от дефицит на умения, избрани от бизнеса, с което ще приготвят бъдещите експерти за техните работни места.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР