Привлеченият под наем от Монако Килиън Мбапе отбеляза гол в

...

Мбапе дебютира с гол при петата поредна победа на ПСЖ

Привлеченият чартърен от " Монако " Килиън Мбапе означи гол в първия си мач с екипа на " Пари сен жермен ". Парижани продължиха безгрешния си ход във френското състезание след триумф с 5:1 при гостуването на " Метц ". Тимът на Унай Емери записа пета победа от пет мача при голова разлика 18:3.

Въпреки безапелационния резултат мачът се обрисуваше много сложен за ПСЖ. Изключително противоречив червен картон на Беноа Асу Екото при започване на второто полувреме обаче оказа помощ на столичани да пречупят противника в последния половин час на дуела.

ПСЖ откри резултата в 31-ата минута. Неймар пусна брилянтен извеждащ пас към Единсон Кавани, който преодоля технично вратаря Ейджи Кавашима и насочи топката в опразнената врата.

Изненадващо обаче задатъкът на парижани устоя единствено шест минути. Матийо Досеви преодоля трима играчи на домакините на десния фланг и достави меко центриране към далечната греда, където Еманюел Ривейе изпревари директния си надзирател и от близко прати топката в мрежата с глава.

#thefuturepic.twitter.com/SYp2DtQjzg
— Eurosport UK (@Eurosport_UK) 8 септември 2017 година

Малко след почивката гостите пропуснаха изключителна опция да обърна резултата.

Вратарят на ПСЖ Алфонс Ареола направи неуместна неточност при опит да отиграе топката с глава и я подари на Ривейе. Нападателят на " Метц " обаче не съумя да се възползва от този подарък, стреляйки над опразнената врата.

В 55-ата минута основният арбитър Себастиен Десаж отсъди доста преувеличен пряк червен картон за Асу Екото за нарушаване против Мбапе. Това се оказа преломният миг в срещата.

Четири минути по-късно ПСЖ стигна до втори гол. Защитата на " Метц " не съумя да почисти добре една центрирана топка и тя попадна в Мбапе, който с мощен шут от воле не остави шансове на Каваджима.

Десет минути по-късно парижани дефинитивно убиха интригата с трети гол. Неймар означи ужасно попадение, откакто напредна през центъра и с изстрел от дъгата на наказателното поле откри долния десен ъгъл.

Шест минути по-късно се стигна до четвърти гол. Топката попадна щастливо в краката на Кавани, откакто преди този момент се удари в ръката на Мбапе, и уругваецът умерено означи второто си попадение в мача и седмо от началото на сезона.

В 87-ата минута влезлият като запаса Лукас Моура оформи крайния резултат. Неймар още веднъж свърши отлична работа пред наказателното поле и пусна чудесно центриране към Тома Мюние. Белгиецът незабавно смъкна към Моура. Неговият удар срещна в гредата, само че по-късно се отби в крайници му и влезе във вратата.
Източник: dnevnik.bg