Поставеният под №2 в основната схема на Уимбълдън – Рафаел

...

Надал срещу Кириос след бърза победа в първи кръг

Поставеният под №2 в главната скица на Уимбълдън – Рафаел Надал, започва безапелационно присъединяване си на третия шампионат в годината от Големия шлем. Испанецът надделя в три сета японеца Юичи Сугита – 6:3, 6:1, 6:3 за два часа и четири минути игра. В нито един миг от срещата Рафа Надал не остави някакви подозрения за превъзходството си, като Сугита проби Надал в първия сет още в откриващия гейм, само че два брейка за испанеца направиха по този начин, че частта бе за него.

Вторият сет пък видя единствено един извоюван гейм на сметката на Сугита, като той пристигна при 1:4, с цел да може Надал да завърши експресно частта.

Третият сет от мача бе относително равносилен, като пробивът за Рафа Надал пристигна в осмия гейм, само че след доста сериозен отпор от японския тенисист. В последна сметка Сугита преклони глава при четвъртия брейкбол, след което Надал решително затвори мача.

В идващия кръг Рафа Надал ще се изправи против Ник Кирьос, който по-рано денем победи Джордан Томпсън в пет сета.