Последният в класирането на efbet Вига Витоша (Бистрица) успя да

...

Витоша открадна точка във Враца

Последният в класирането на efbet Вига Витоша (Бистрица) съумя да завоюва точка при гостуването си на Ботев във Враца.Валери Домовчийски откри за домакините от противоречива дузпа в края на първото полувреме, а през втората част резервата Запро Динев донесе точка за бистричани. Равенството е първо за Витоша за сезона, като отборът остава финален в таблицата с 4 точки. Ботев Враца има 13 точки и заема 11-о място. Преди почивката домакините бяха по-добрия тим на терена, само че отбраната на Витоша действаше доста ползотворно. Вратарят на гостите Христият Василев избави рискови удари на Мечев (16) и Петър Атанасов (21). Звездата на Ботев Валери Божинов също бе покрай гола, само че Василев отрази е неговия удар. Секунди преди почивката Котев спъса Мечев и съдията даде дузпа за домакините. Голаджията Домовчийски не сбърка и откри резултата. През второто полувреме Витоша опита да нападна, само че по този начин остави повече пространства пред нападателите на Ботев. Божинов и Лясков отново бяха покрай втори гол, само че вездесъщия Василев опази мрежата си от нов гол. И когато всички чакаха Ботев да удвои задатъка си резервата на гостите Запро Динев изравни в 74-ата минута. Груба неточност на Васев разреши на Атанас Кабов да асистира на непокрития Динев за 1:1. Домакините нападнаха финално за успеха, само че най-чистото им състояние бе в 80-ата минута, когато след удар на Атанасов от голлинията Купленов почисти.
Източник: standartnews.com