Португалия взе третото място в турнира за Купата на конфедерациите,

...

Свириха първа дузпа след видео, Португалия я пропусна

Португалия взе третото място в шампионата за Купата на конфедерациите, игран в Русия. И без Роналдо неговите момчета победиха 2:1 Мексико след продължения. Довечера е финалът сред Германия и Чили.

Срещата обаче ще бъде запомнена повече с историческа дузпа. За първи път тя беше дадена след повтаряне на видео. Получи я Португалия още преди почивката, само че вратарят Очоа избави удара на Андре Силва.

Мексико откри с помощта на автогол на Нету, втори подарък в мача. Но и това не стигна на американския отбор.

Пепе изравни в продължението и докара срещата до нови 30 минути. Адриен Силва вкара в 115-ата минута втора дузпа, свирена за португалците.

До края остана време и за по един червен картон. Втори жълт картон получи Семеду от европейците, а след това и Хименес от Мексико. Накрая съдията изгони и треньора на изгубилите Хуан Карлос Осорио, който изиска бурно дузпа и скочи да бие четвъртия рефер.
Източник: offnews.bg