Понякога прекаляваме с изискванията си към партньора, в други случаи

...
Понякога прекаляваме с изискванията си към партньора, в други случаи
Коментари Харесай

Какво имаш право да очакваш от своя партньор?

Понякога прекаляваме с условията си към колегата, в други случаи пък не желаеме задоволително. И до момента в който някои условия са си чиста рекламация от наша страна, то има някои съществени неща, които с цялостно право можем да желаяме във връзката си. Ето кои са те:

1. Обич
Партньорите могат да показват своите топли усеща един към различен както с думи, по този начин и посредством дейности. Но физическият израз на обичта, да вземем за пример обятия, целувки, масаж на гърба или държане за ръка, е извънредно значим за сантименталните взаимоотношения. Необходимо е сътрудникът да те харесва като човек и да може да ти демонстрира това по подобен метод, че ти в действителност да го усетиш.

2. Състрадание
Когато изпитваш болежка, имаш цялостно право да очакваш, че сътрудникът ти ще бъде “меко място за рухване ” (по думите на Фил Мак Грол). Той би трябвало да бъде по-внимателен с теб, когато те боли. Партньорът не е длъжен да чете мислите ти или да страда дружно с теб, нито да се усеща по същия метод. Необходимо е само да го е грижа, че на теб ти е зле.

3. Уважение
Добрият сътрудник засвидетелства почитание – към теб като човек и към твоите граници. И макар че може да не е склонен с теб, уважителният сътрудник не би те нарекъл с обидни думи, нито би ти се подигравал, даже единствено с цел да те “дразни ”. Един оправдателен сътрудник познава и уважава мощните ти страни, милосърден е към слабостите ти и не нарушава границите ти предумишлено.

4. Съобразителност
Внимателният сътрудник мисли за това по какъв начин ще ти се отрази държанието му. Той не е задължен да ти дава всичко и да прави всичко, което поискаш, само че е належащо да се замисля по какъв начин наподобяват нещата през твоите очи. Ако сътрудникът ти не прави това, той по-скоро те третира като неодушевен предмет, който няма потребност от грижи и храна.

5. Време
Всяка една връзка се основава на споделено време. Разбира се, от време на време се постанова сътрудникът да бъде надалеч от теб. Но в случай че той има време за теб рядко или напряко в никакъв случай, както и в случай че непрекъснато понижава времето, което прекарвате дружно, несъмнено имаш мотив да се запиташ какъв брой още от личното си време би желал да отделиш в опити да преследваш подобен сътрудник.

6. Заинтересованост
Логично е да очакваш от колегата си да има по-голяма заинтригуваност от теб спрямо другите хора. Поне някои от твоите занимания, отзиви, мисли и усеща е належащо да го интересуват. Партньор, който не е заинтригуван от теб като човек, е изцяло допустимо да е във връзката с теб, единствено с цел да не си седи самичък – и в случай че това е по този начин, несъмнено е належащо да извършите нещо по въпроса, тъй като и двамата заслужавате нещо по-добро.

7. Интимност
Интимността не е равнозначна на секса. Интимността в действителност значи да позволиш да бъдеш опознат и да искаш в действителност да опознаеш колегата. И то на по-дълбоко равнище от информацията дали е по-активен рано заран или избира да си ляга късно вечерта. Истинската фамилиарност включва опознаването на прочувствената и уязвима същина на другия.

8. Щедрост
Истински великодушният сътрудник се радва, когато може да ти помогне, да те успокои или да откри метод да те поддържа. Не е нужно сътрудникът да ти прави материални дарове или да те води на първокласни почивки. Да дадеш себе си напълно във връзката е най-големият вероятен подарък. Партньорът е великодушен толкоз, колкото ти предлага поддръжка, помощ, утешение и най-много себе си.

Това, че имаш правото да очакваш тези неща, не значи, че постоянно ще ги получаваш във връзката. Това значи, че е наред да си ги поискаш, както и да е от голяма важност за теб, в случай че сътрудникът ти не ти ги дава. Разбира се, сътрудникът ти може и би трябвало да чака същите неща и от теб, по тази причина не се фокусирай само върху настояването, а и върху даването.

Адаптация от материала на Тина Гилбъртсън от psychologytoday.com

Инфо: http://zdravaistoria.com

Източник: diana.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР