Полуфиналистът от миналия сезон в Шампионската лига Аякс отново намери

...

Аякс не допусна изненада и отново е в ШЛ

Полуфиналистът от предишния сезон в Шампионската лига Аякс още веднъж откри място в най-престижния европейски клубен шампионат, откакто в профил кипърския АПОЕЛ Никозия в решителния плейоф. След 0:0 в първия мач в Никозия, довечера холандския гранд се наложи с 2:0 на собствен терен. Домакините от Аякс започнаха по-активно мача, подкрепяни от трибуните. В 8-ата минута се стигна до първата по-сериозна заплаха пред вратата на гостите, като след удар на Душан Тадич топката беше изчистена в ъглов удар. Аякс продължи да диктува темпото на играта, само че не стигаше до чисти обстановки. Първият удар в очертанията на вратата беше насочен едвам в 22-ата минута от Хаким Зиеш, само че стражът на АПОЕЛ Вид Белек избави. Натискът на Аякс се ускори и в 36-ата минута на Белек се наложи да се намесва на два пъти, първият път още веднъж след удар на Зиеш. Най-добрият късмет за Аякс до този миг пристигна в 41-ата минута. Зиеш беше открит с дълга топка отляво на вратата, като останаха подозрения за засада. Той потърси Тадич, който от дребен ъгъл и близка отдалеченост не съумя да насочи топката в мрежата. Само две по-късно резултатът на “Йохан Кройф Арена” беше открит. Зиеш центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Едсон Алварес. Второто полувреме стартира с два анулирани гола в границите на минута. Първо попадение на Клаас-Ян Хунтелаар беше анулирано след обзор с ВАР, която сподели, че футболист на Аякс е бил в засада. В ответната офанзива АПОЕЛ изравни, само че още веднъж попадението не беше зачетено заради този път явна засада. Играта се оживи доста по-късно начало и скоро играчите на Аякс се настаниха трайно пред вратата на АПОЕЛ.
Холандците се нуждаеха от втори гол, с цел да си подсигуряват класирането напред, тъй като вероятно тъждество щеше да облагодетелства гостите от Кипър. В 69-ата минута кипърците извадиха шанс, откакто Хунтелаар не съумя да засече следващото центриране зад защитата. В 74-ата минута обаче холандците реализираха задачата си и Душан Тадич означи по този начин значимия втори гол. Той получи топката на границата на наказателното поле от Хунтелаар, финтира защитник и с левия крайник я прати към далечната греда за крайното 2:0. Шампионска Лига final кръг, сряда 28 август  Аякс 2:0краен резулат  АПОЕЛ Никозия