Полша победи Саудитска Арабия с 2:0 в мач от втория

...

Дружина полска удари шейховете

Полша победи Саудитска Арабия с 2:0 в мач от втория кръг на група “С ” на международното състезание и върна шейховете в действителността след триумфа им над Аржентина, за който получиха по 2.5 млн. $ награда на калпак.

Пьотр Желински откри резултата в 40-ата минута.

В края на първото полувреме Саудитска Арабия получи дузпа, която обаче пропиля, откакто Войчех Шчесни се намеси на два пъти, с цел да опази вратата си.

Левандовски удвои преднината на тайфа полска в 82-ата минута и оформи крайният резултат.

Шейховете разиграваха два пъти повече топката и нанесоха цели 16 удара против единствено 9 за поляците, само че несъмнено нямаха шанса, който ги споходи против гаучосите на старта.

Така тайфа полска гледа към осминафиналите, а шейховете ще чакат борбата с ацтеките, които изкараха ялово реми против поляците.
Източник: plovdiv-online.com